| Vikt | 3 kg |
|---|
MS Sculpt Comfort Desktop USB Nordic
Med sin konturerade design, anpassningsbara funktioner som enkelt anpassas till dina behov och en specialdesignad, högerhänt mus, förvandlar Sculpt Comfort Desktop hur du använder ett tangentbord och en mus. Det hjälper dig att hålla handleden i ett neutralt läge, samtidigt som du ger funktioner och genvägar som förbättrar skriveffektiviteten.
Den eleganta designen och komfortkurvens layout håller nycklarna inom räckhåll, samtidigt som du rätar ut handlederna med ergonomiskt handstöd som skyddar mot inflammation och repetitiva stressskador. Den delade mellanslagsfältet erbjuder backspace-funktioner som hjälper dig att få ut så mycket som möjligt av dina tangenttryckningar. Tät arbetsyta? Sculpt Comfort Desktop kan enkelt anpassas för att spara utrymme och erbjuda ett mer kompakt utseende genom att ta bort handstödet.
24 i lager
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av enhet | Sats med tangentbord och mus – ergonomisk |
| Gränssnitt | 2.4 GHz |
| Maximalt avstånd | Upp till 10 m |
| Trådlös mottagare | Trådlös USB-mottagare |
| Dimensioner (BxDxH) / Vikt | Tangentbord: 45.3 cm x 21.3 cm x 3.3 cm / 807 g Mus: 6.85 cm x 11.1 cm x 3.65 cm / 135 g |
Inmatningsenhet |
|
| Typ | Tangentbord – trådlös |
| Tangentbordsnamn | Microsoft Sculpt Comfort Keyboard |
| Antal tangenter | 105 |
| Snabbtangentsfunktion | Kalkylator, volym, sökning, stänga av ljud, spela upp(paus |
| Lokalisering och layout | Nordiska länderna |
| Egenskaper | Löstagbart handlovsstöd, batteri-LED-indikator, delad mellanslagstangent med backstegsfunktion |
Pekenhet |
|
| Typ | Mus |
| Pekenhetsnamn | Microsoft Sculpt Comfort Mouse |
| Antal knappar | 3 |
| Teknik för rörelsedetektering | Optisk |
| Egenskaper för pekenhet | Rullningshjul (4-vägs), BlueTrack Technology, högerhänt, Windows-pekflik |
Diverse |
|
| Standarder som följs | UL, VCCI, BSMI, ISO 9001, GOST, cUL, ISO 14001, WHQL, CB, RSS-210, IC, MIC, FCC, NTRA, AES-128, KCC, WEEE, ACA, ANATEL, TELEC, URSEC, UkrSEPRO |
Programvara & Systemkrav |
|
| Operativsystem erfordras | Microsoft Windows 7, Apple MacOS X 10.4 eller senare, Windows 8, Microsoft Windows RT |
Batteri |
|
| Installerat antal | 2 |
| Erforderligt antal | 2 |
| Teknik | Alkaliskt |
Tillverkarens garanti |
|
| Service och support | Begränsad garanti – 3 år |
Miljöparametrar |
|
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 – 80 % (icke-kondenserande) |
Funktioner
Maximal komfort, anpassad för dig
Med sin konturerade design, anpassningsbara funktioner som enkelt anpassas till dina behov och en specialdesignad, högerhänt mus, förvandlar Sculpt Comfort Desktop hur du använder ett tangentbord och en mus. Det hjälper dig att hålla handleden i ett neutralt läge, samtidigt som du ger funktioner och genvägar som förbättrar skriveffektiviteten.
Modern modulär design
Den eleganta designen och komfortkurvens layout håller nycklarna inom räckhåll, samtidigt som du rätar ut handlederna med ergonomiskt handstöd som skyddar mot inflammation och upprepade stressskador. Den delade mellanslagsfältet erbjuder backspace-funktioner som hjälper dig att få ut så mycket som möjligt av dina tangenttryckningar. Tät arbetsyta? Sculpt Comfort Desktop kan enkelt anpassas för att spara utrymme och erbjuda ett mer kompakt utseende genom att ta bort handstödet.
Windows 8-integration
Sculpt Comfort Desktop integreras perfekt med Windows 8. Snabbtangenterna tillhandahåller genvägar till de vanligaste tangentbordsfunktionerna. Fliken Windows Touch, en beröringskänslig remsa som finns på musens sida, gör att du kan dra fördel av svepfunktionen när du navigerar på Start-skärmen.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Med sin konturerade design, anpassningsbara funktioner som enkelt anpassas till dina behov och en specialdesignad, högerhänt mus, förvandlar Sculpt Comfort Desktop hur du använder ett tangentbord och en mus. Det hjälper dig att hålla handleden i ett neutralt läge, samtidigt som du ger funktioner och genvägar som förbättrar skriveffektiviteten.
Den eleganta designen och komfortkurvens layout håller nycklarna inom räckhåll, samtidigt som du rätar ut handlederna med ergonomiskt handstöd som skyddar mot inflammation och repetitiva stressskador. Den delade mellanslagsfältet erbjuder backspace-funktioner som hjälper dig att få ut så mycket som möjligt av dina tangenttryckningar. Tät arbetsyta? Sculpt Comfort Desktop kan enkelt anpassas för att spara utrymme och erbjuda ett mer kompakt utseende genom att ta bort handstödet.













Tyvärr finns det inga omdömen ännu.