Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av produkt | Moderkort – ATX |
| Kretstyp | Intel B360 Express |
| Processor-socket | LGA1151 Socket |
| Maximalt antal processorer | 1 |
| Kompatibla processorer | Celeron, Core i5, Core i3, Core i7, Pentium Gold (stöd för 8:e generationen Intel Core i3/i5/i7/Pentium Gold/Celeron) |
RAM som stöds |
|
| Maximal storlek | 64 GB |
| Teknik | DDR4 |
| Bussklocka | 2400 MHz, 2133 MHz, 2666 MHz |
| Stöder Ram Integrity Check | Icke ECC |
| Registrerad eller buffrad | Ej buffrad |
| Egenskaper | Minnesarkitektur med dubbel kanal, Intel Extreme Memory Profiles (XMP) |
Ljud |
|
| Typ | HD-ljud (8 kanaler) |
| Audio Codec | Realtek ALC892 |
| Standarder som följs | HD-ljud |
LAN |
|
| Nätverksstyrenhet | Intel I219V |
| Nätverksgränssnitt | Gigabit Ethernet |
Expansion/Anslutning |
|
| Expansionskortplatser | 1 x CPU 4 x DIMM 288-stift 2 x PCIe 3.0 x16 (x16/x4-läge) 4 x PCIe 3.0 x1 |
| Lagringsgränssnitt | SATA-600 -kontakter: 5 x 7pin SATA SATA-600 / PCIe 3.0 -kontakter: 1 x M.2 |
| Gränssnitt | 2 x USB 3.1 Gen 1 1 x LAN (Gigabit Ethernet) 2 x USB 2.0 1 x PS/2-tangentbord/mus 1 x DVI-D 1 x DisplayPort 1 x ljudutgång – mini-jack 1 x mikrofon – mini-jack 1 x ljudingång – mini-jack 1 x ljudutgång (bakre) – mini-jack 1 x ljudingång (sidosurround) – mini-jack 1 x ljudutgång (center/subwoofer) – mini-jack 1 x USB 3.1 Gen 2 1 x USB-C Gen2 |
| Interna gränssnitt | 4 x USB 2.0 – header 2 x USB 3.1 Gen 1 – header 1 x seriell – header 1 x parallell – header 1 x ljud – header |
| Strömkontakter | 24-pin kontakt för huvudström, 8-pin ATX12V-kontakt, 6-stifts PCI Express-strömkontakt |
Egenskaper |
|
| BIOS-egenskaper | MSI ClickBIOS 5 |
| Hårdvaruegenskaper | Kylfläns med fläktlös design, AMD CrossFireX-tekniksupport, MSI Audio Boost, Debug LED, MSI Steel Armor, LAN Protect, Intel Optane Memory Ready, MSI Core Boost |
Diverse |
|
| Inkluderade tillbehör | I/O-bakpanel |
| Medföljande kablar | 2 x Seriell ATA-kabel |
| Medföljande programvara | Drivrutiner och hjälpprogram, MSI Command Center, RAMdisk, MSI Live Update 6, MSI X-BOOST |
| Bredd | 30.4 cm |
| Djup | 24.3 cm |








Tyvärr finns det inga omdömen ännu.