Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av produkt | Moderkort – micro ATX |
| Kretstyp | AMD B450 |
| Processor-socket | Socket AM4 |
| Maximalt antal processorer | 1 |
| Kompatibla processorer | Ryzen (stödjer 1:a och 2:a generationen Ryzen/Ryzen med Radeon Vega-grafik) |
RAM som stöds |
|
| Maximal storlek | 64 GB |
| Teknik | DDR4 |
| Bussklocka | 2400 MHz, 1866 MHz, 2133 MHz, 2667 MHz, 2800 MHz (O.C.), 2933 MHz (O.C.), 3000 MHz (O.C.), 2667 MHz (O.C.), 3200 MHz (O.C.), 3466 MHz (O.C.), 3733 MHz (O.C.), 3866 MHz (O.C.), 3066 MHz (O.C.) |
| Stöder Ram Integrity Check | Icke ECC, ECC (kör i icke-ECC-läge) |
| Registrerad eller buffrad | Ej buffrad |
| Egenskaper | Minnesarkitektur med dubbel kanal, stödda ECC-moduler körs i icke-ECC-läge, A-XMP support |
Grafik |
|
| Max tilldelad RAM-storlek | 2 GB |
Ljud |
|
| Typ | HD-ljud (8 kanaler) |
| Audio Codec | Realtek ALC892 |
| Standarder som följs | HD-ljud |
LAN |
|
| Nätverksstyrenhet | Realtek RTL8111H |
| Nätverksgränssnitt | Gigabit Ethernet |
Expansion/Anslutning |
|
| Expansionskortplatser | 1 x CPU 4 x DIMM 288-stift 1 x PCIe 3.0 x16 (x16-läge (med 1:a, 2:a och 3:e generationens Ryzen-processor); x8-läge (med Ryzen med Radeon Vega Graphics och 2:a generationens Ryzen med Radeon Vega Graphics); x4-läge (med Athlon med Radeon Vega Graphics)) 2 x PCIe 2.0 x1 |
| Lagringsgränssnitt | SATA-600 -kontakter: 4 x 7 pin Seriell ATA – RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 SATA-600 / PCIe 3.0 -kontakter: 1 x M.2 |
| Gränssnitt | 1 x LAN (Gigabit Ethernet) 1 x PS/2-tangentbord/mus 1 x ljudingång – mini-jack 1 x ljudutgång – mini-jack 1 x mikrofon – mini-jack 1 x VGA 1 x DVI-D 1 x HDMI 4 x USB 3.1 Gen 1 4 x USB 2.0 |
| Interna gränssnitt | 4 x USB 2.0 – header 2 x USB 3.1 Gen 1 – header 1 x seriell – header 1 x parallell – header 1 x ljud – header |
| Strömkontakter | 24-pin kontakt för huvudström, 8-pin ATX12V-kontakt |
Egenskaper |
|
| Hårdvaruegenskaper | MSI Audio Boost, Debug LED, Turbo M.2, MSI Core Boost, MSI PCIe Steel Slot |
Diverse |
|
| Inkluderade tillbehör | Bakre I/O-hölje |
| Medföljande kablar | 2 x Seriell ATA-kabel |
| Bredd | 24.4 cm |
| Djup | 24.4 cm |








Tyvärr finns det inga omdömen ännu.