| Vikt | 1.028 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 4.2 × 20.4 × 12.8 cm |
| AMD / Nvidia | |
| Grafkkort - Modell |
MSI GTX 1660 SUPER VENTUS XC O 6GB DDR6
Datorkomponenter, Grafikkort
Med en ny design med dubbla fläktar visar VENTUS stolt sina industriella former för att passa alla byggnader.
Hurry Up! Offer ends in:
Hurry Up! Offer ends in:
Tillgängliga:
1 i lager
Vendor : 15156
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av enhet | Grafikkort |
| Busstyp | PCI Express 3.0 x16 |
| Grafikmotor | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
| Snabbklocka | 1815 MHz |
| CUDA-kärnor | 1408 |
| VR-förberedd | Ja |
| Max upplösning | 7680 x 4320 |
| Max antal bildskärmar som stöds | 4 |
| Gränssnitt | 3 x DisplayPort HDMI |
| API-stöd | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Egenskaper | MSI Afterburner, NVIDIA G-Sync-förberedd, Torx 2.0 Fans, HDR Ready, NVIDIA Turing GPU-arkitektur, HDCP |
Minne |
|
| Storlek | 6 GB |
| Teknik | GDDR6 SDRAM |
| Bussbredd | 192-bit |
Systemkrav |
|
| Erforderligt nätaggregat | 450 W |
| Extra krav | 8-stifts PCI Express-strömkontakt |
Diverse |
|
| Energiförbrukning vid drift | 125 Watt |
| Standarder som följs | DisplayPort 1.4, HDCP 2.2 |
| Bredd | 4.2 cm |
| Djup | 20.4 cm |
| Höjd | 12.8 cm |
| Vikt | 669 g |
| Emballagets vikt | 1.028 kg |
Funktioner
Robust bakplatta
En robust bakplatta hjälper till att stärka grafikkortet och kompletterar designen så att den ser ännu bättre ut.
Ultra HD-spel
Ultra HD levererar 4x upplösningen av Full HD-innehåll, vilket möjliggör mycket skarpare och skarpare bilder med känsliga detaljer under spel.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Datorkomponenter, Grafikkort
Med en ny design med dubbla fläktar visar VENTUS stolt sina industriella former för att passa alla byggnader.
Hurry Up! Offer ends in:








Tyvärr finns det inga omdömen ännu.