| AMD / Nvidia | |
|---|---|
| Grafkkort - Modell |
MSI RTX 2060 VENTUS XS 6GB OC
Datorkomponenter, Grafikkort
Med en ny design med dubbla fläktar visar VENTUS stolt sina industriella former för att passa alla byggnader.
Hurry Up! Offer ends in:
Hurry Up! Offer ends in:
Tillgängliga:
Slut i lager
Vendor : 15156
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av enhet | Grafikkort |
| Busstyp | PCI Express 3.0 x16 |
| Grafikmotor | NVIDIA GeForce RTX 2060 |
| Snabbklocka | 1710 MHz |
| CUDA-kärnor | 1920 |
| VR-förberedd | Ja |
| Max upplösning | 7680 x 4320 |
| Max antal bildskärmar som stöds | 4 |
| Gränssnitt | 3 x DisplayPort HDMI |
| API-stöd | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Egenskaper | MSI Afterburner, NVIDIA Adaptive Vertical Sync, NVIDIA G-Sync-förberedd, Torx 2.0 Fans, Real-Time Ray Tracing, NVIDIA Turing GPU-arkitektur, Nvidia GeForce RTX VR Ready, HDCP |
Minne |
|
| Storlek | 6 GB |
| Teknik | GDDR6 SDRAM |
| Bussbredd | 192-bit |
Systemkrav |
|
| Erforderligt nätaggregat | 500 W |
| Extra krav | 8-stifts PCI Express-strömkontakt |
Diverse |
|
| Energiförbrukning vid drift | 160 Watt |
| Medföljande programvara | MSI Afterburner, MSI Dragon Gaming Center |
| Standarder som följs | DisplayPort 1.4, HDCP 2.2 |
| Bredd | 4.2 cm |
| Djup | 21.6 cm |
| Höjd | 13.2 cm |
| Vikt | 683 g |
| Emballagets vikt | 912 g |
Funktioner
Robust bakplatta
En robust bakplatta hjälper till att stärka grafikkortet och kompletterar designen så att den ser ännu bättre ut.
Smidig spel
Få en smidig, snabb och spännande spelupplevelse genom att eliminera skärmrivning, skärmstammare och ingångsfördröjning.
Strålspårning i realtid i spel
Strålspårning är den definitiva lösningen för naturtro belysning, reflektioner och skuggor, och erbjuder en nivå av realism långt bortom vad som är möjligt med traditionella återgivningstekniker.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Datorkomponenter, Grafikkort
Med en ny design med dubbla fläktar visar VENTUS stolt sina industriella former för att passa alla byggnader.
Hurry Up! Offer ends in:















Tyvärr finns det inga omdömen ännu.