| Vikt | 0.894 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 5.1 × 25.4 × 12.9 cm |
| AMD / Nvidia | |
| Grafkkort - Modell |
MSI RX 5700 XT EVOKE OC
Stora spelupplevelser skapas genom att böja reglerna. RX 5700-serien erbjuder enastående prestanda och högkvalitativa spel. Ta kontroll med RX 5700-serien och upplev kraftfullt, snabbare spel anpassat för dig.
10 i lager
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av enhet | Grafikkort |
| Busstyp | PCI Express 4.0 x16 |
| Grafikmotor | AMD Radeon RX 5700 XT |
| Kärnklocka | 1690 MHz |
| Snabbklocka | 1945 MHz |
| Strömprocessorer | 2560 |
| VR-förberedd | Ja |
| Max upplösning | 7680 x 4320 |
| Max antal bildskärmar som stöds | 4 |
| Gränssnitt | HDMI 3 x DisplayPort |
| API-stöd | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Egenskaper | MSI Afterburner, FreeSync Technology, MSI Zero Frozr-teknik, Torx 3.0 Fans, RDNA-arkitektur, AMD 2-way CrossFire-teknik, HDCP |
Minne |
|
| Storlek | 8 GB |
| Teknik | GDDR6 SDRAM |
| Bussbredd | 256-bit |
Systemkrav |
|
| Erforderligt nätaggregat | 750 W |
| Extra krav | 6-stifts + 8-stifts PCI Express-strömkontakter |
Diverse |
|
| Energiförbrukning vid drift | 225 Watt |
| Standarder som följs | DisplayPort 1.4, HDCP 2.2 |
| Bredd | 5.1 cm |
| Djup | 25.4 cm |
| Höjd | 12.9 cm |
| Vikt | 894 g |
| Emballagets vikt | 1.341 kg |
| Färg | Champagne |
Funktioner
Spelet trohet accelererade
Arkitektur med hög prestanda konstruerades för att kraftigt förbättra funktioner för maximal prestanda och käkeuttagande spelupplevelser.
Uppslukande speldynamik
Få konkurrensfördelen med dramatiskt minskad ingångsfördröjning och stammfritt, tårfritt spel med FreeSync-teknik.
Termisk stoppning
Rikliga mängder termiska kuddar används för att låta olika komponenter överföra värme till kylaren för bättre kylning.
Förbered dig för VR med MSI
För att uppleva och njuta av den imponerande världen av virtuell verklighet krävs högpresterande hårdvara. MSI ger spelare en extremt realistisk VR-upplevelse där spel blir levande.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Stora spelupplevelser skapas genom att böja reglerna. RX 5700-serien erbjuder enastående prestanda och högkvalitativa spel. Ta kontroll med RX 5700-serien och upplev kraftfullt, snabbare spel anpassat för dig.








Tyvärr finns det inga omdömen ännu.