| AMD / Nvidia | |
|---|---|
| Grafkkort - Modell |
PNY Tesla M10 VDI Module
Stora användarupplevelser – hög användartäthet! NVIDIA Tesla M10 GPU-accelerator arbetar med NVIDIA GRID-programvara för att leverera branschens högsta användartäthet för virtualiserade stationära datorer och applikationer. Det stöder 64 stationära datorer per kort och 128 stationära datorer per server, vilket ger företag möjlighet att leverera fantastiska upplevelser till alla sina anställda till en överkomlig kostnad.
Slut i lager
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av enhet | GPU-beräkningsprocessor – fläktlös |
| Busstyp | PCI Express 3.0 x16 |
| Grafikmotor | 4 GPU – NVIDIA Tesla M10 |
| CUDA-kärnor | 2560 |
| Egenskaper | Kylfläns utan fläkt, Nvidia CUDA-teknik, kylfläns för dubbel kortplats, Maxwell-arkitektur |
Minne |
|
| Storlek | 32 GB |
| Teknik | GDDR5 SDRAM |
| Bussbredd | 2 x 256-bit |
Systemkrav |
|
| Extra krav | 8-stifts PCI Express-strömkontakt |
Diverse |
|
| Energiförbrukning vid drift | 225 Watt |
| Standarder som följs | RoHS, REACH |
| Djup | 26.77 cm |
| Höjd | 11.115 cm |
| Vikt | 992 g |
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Stora användarupplevelser – hög användartäthet! NVIDIA Tesla M10 GPU-accelerator arbetar med NVIDIA GRID-programvara för att leverera branschens högsta användartäthet för virtualiserade stationära datorer och applikationer. Det stöder 64 stationära datorer per kort och 128 stationära datorer per server, vilket ger företag möjlighet att leverera fantastiska upplevelser till alla sina anställda till en överkomlig kostnad.








Tyvärr finns det inga omdömen ännu.