| Vikt | 0.210 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 13.65 × 0.8 × 19.5 cm |
Pocketbook InkPad 3 Black
8 i lager
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av produkt | eBook-läsare |
Display |
|
| Typ | 7.8″ monokrom E Ink Carta |
| Upplösning | 1872 x 1404 (300 ppi) |
| Pekskärm | Ja |
Processor |
|
| Processorklockfrekvens | 1 GHz |
| Antal kärnor | Dubbelkärnig |
Minne |
|
| Lagring | 8 GB integrerad |
| RAM | 1 GB |
| Flash-minneskort som stöds | microSD |
| Maximalt stödd kapacitet | 32 GB |
Kommunikation |
|
| Trådlös anslutning | 802.11b/g/n |
EBook-läsare |
|
| Textformat som stöds | FB2, EPUB, DJVU, CHM, DOCX, PDF, TXT, RTF, DOC, HTML, PRC (Mobipocket), FB2 ZIP, MOBI, ACSM, DRM, HTM |
| Stillbildsformat som stöds | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
| Funktioner | Text-till-tal-funktion |
Multimedia |
|
| Digitala ljudstandarder som stöds | MP3 |
Inmatningsenhet |
|
| Typ | Pekskärm |
Programvara |
|
| Förinstallerad programvara | Calculator, AudiblePlayer, Browser, Klondike Solitaire, RSS reader, Chess, Sudoku, ABBYY Lingvo-ordlistor, Dictionary, Gallery, Library, Book Store, Scribble, Webster’s Dictionary 1913 |
Expansion och anknytningsbarhet |
|
| Utökning Kortplatser | 1 x microSD |
| Gränssnitt | 1 x Mikro-USB |
Batteri |
|
| Teknik | Litiumpolymer |
| Kapacitet | 1900 mAh |
Diverse |
|
| Färg | Svart |
| Sensorer | Positionssensor |
| Egenskaper | SMARTlight |
| Medföljande kablar | Mikro-USB-adapter |
Mått och vikt |
|
| Bredd | 13.65 cm |
| Djup | 0.8 cm |
| Höjd | 19.5 cm |
| Vikt | 210 g |
Funktioner
- Få mer än du förväntar dig
SMARTlight-teknologin möjliggör inte bara justering av ljusstyrkan, utan också av färgtemperaturen på frontbelysningen. I automatiskt läge erbjuder SMARTlight det bästa alternativet för ljusintensitet och -temperatur och tar i beaktande tidpunkten på dagen och den mänskliga dygnsrytmen. PocketBook InkPad 3 ger nya möjligheter att skapa dagliga frontbelysningsmallar, där inställningarna bestäms för varje timme av dygnet beroende av schema och personliga preferenser. En enkel justeringsskala visar dygnets alla 24 timmar, och låter dig enkelt ställa in eventuell dynamik och färgtemperatur för belysningen, när som helst på dygnet. Det är möjligt att skapa ett obegränsat antal sådana frontbelysningsmallar och namnge dem. Användaren kan lätt byta från en mall till en annan beroende av planerna för dagen. - Allt-i-ett för ännu fler möjligheter
En produktiv Dual Core (2×1 GHz)-processor och 1 GB RAM garanterar en perfekt smidig sidbläddring, en snabb respons och stabilt arbete i olika applikationer. Med ett internminne på 8 GB och en microSD-port kan läsplattan lagra användarens digitala bibliotek på fler än 2 000 böcker i 17 populära bokformat utan konvertering samt alla filer i grafiska format som JPEG, BMP, PNG och TIFF. Med inbyggd Wi-Fi och användarvänliga tjänster som Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync och PocketBook Cloud kan användaren snabbt ladda ner innehåll utan att vara ansluten till en PC. PocketBook InkPad 3 kommer med 97 förinstallerade kostnadsfria e-böcker på 14 språk, inklusive 7 på tyska och 8 på engelska. De förinstallerade Abbyy Lingvo -lexikonen kan läsa och översätta 24 språkkombinationer. En inbyggd sensor gör det möjligt att sätta läsplattan i viloläge genom att stänga locket och därmed utnyttja batteritiden än mer effektivt. - Njut av läsningen, fortsätt att lyssna
Den nya läsplattan stöder MP3-format via micro USB-adapter. För en användare innebär det inte bara möjligheten att bekvämt lyssna på musik samtidigt som man läser utan också möjligheten att lyssna på ljudböcker. Dessutom stöder PocketBook InkPad 3 text-till-tal-funktionen som omvandlar text till talad röst. Välj bara en bok och slå på text-till-tal-funktionen och läsplattan kommer att läsa upp texten om den är i ett format som stöds. - Förfinad design, perfekt ergonomi
PocketBook InkPad 3 är först med det nya PocketBook-designkonceptet. Den förfinade designen kombinerar motsatserna på bästa sätt – mjukt rundade hörn och skarpa kanter, mjuka beröringsdelar och blanka knappar. Läsplattans alla element framhäver varandra på ett harmoniskt sätt och passar perfekt tillsammans. Den stora storleken i kombination med den låga vikten på bara 210 gram gör PocketBook InkPad 3 till ett utmärkt sällskap för en mycket behaglig läsning var som helst – hemma eller på kontoret, utomhus eller på resande fot. Enheten med dimensionerna 195 x 136,5 mm är bara 8 mm tjock. På framsidan finns praktiska tryckknappar för bläddring fram och tillbaka som kan användas tillsammans med pekskärmen för en enkel användning. Tack vare den inbyggda g-sensorn kan användaren välja det mest praktiska sättet att hålla läsplattan – i vertikal eller horisontell position.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Passar ihop med
Notice: Undefined variable: product_tab in /home/onitse/public_html/dev/wp-content/themes/electro-child/woocommerce/single-product/related.php on line 28
-
Datorer, E-readers
Pocketbook InkPad 3 Black
0 out of 5(0)Den nya läsplattan skapades för att ge maximal bekvämlighet och en utmärkt användarupplevelse för dem som älskar att läsa. Den 7,8-tums stora E Ink Carta -skärmen med 300 DPI skapar en realistisk känsla av att läsa en klassisk pappersbok, medan antalet högkvalitativa funktioner i läsplattan flyttar fram gränserna. Skärmens moderna egenskaper garanterar ett skarpt typsnitt och glada ögon utan en känsla trötthet även efter timmar av läsning.SKU: PB1071För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Relaterade Produkter
-
Datorer, E-readers
PocketBook InkPad X Metallic Grey
0 out of 5(0)Utrustad med en enorm 10,3-tums E Ink Carta Mobius-skärm med HD-upplösning som ger en otrolig läsupplevelse. SMARTlight justerar automatiskt skärmens ljusstyrka och färgtemperatur för maximal läskomfort när som helst på dagen eller natten.
SKU: PB1073För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
-
Datorer, E-readers
PocketBook InkPad 3 Pro Metallic Grey
0 out of 5(0)PocketBook InkPad 3 Pro får dig att bokstavligen glömma att du läser från gadgeten. Displayen är inte bara säker för dina ögon utan liknar också den vanliga boksidan efter sin storlek.
SKU: PB1072För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
-
Datorer, E-readers
Pocketbook Touch HD 3 Metallic Grey
0 out of 5(0)Den här läsplattan använder avancerade teknologier för att flytta fram gränserna och ge ännu fler möjligheter till alla dem som tycker om att läsa. PocketBook Touch HD 3 samlar alla moderna funktioner för avancerad läsning som finns idag, och är därmed med i toppen inom e-läsning.SKU: PB1063För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
-
Datorer, Mini-PC
Intel NUC Kit J4005 June Canyon – Mini PC
0 out of 5(0)Intel NUC-paketet har ett anpassningsbart kort och chassi som är redo att acceptera en mängd olika minnes-, lagrings- och operativsystem. För företag, studenter, lärare och DIYers.
SKU: IC1803För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
-
Datorer, All-in-one
ASUS All-in-One PC – RAM 4 GB – SSD 128 GB – UHD Graphics 600 – LED 15.6″ 1366 x 768 (HD)
Datorer, All-in-oneASUS All-in-One PC – RAM 4 GB – SSD 128 GB – UHD Graphics 600 – LED 15.6″ 1366 x 768 (HD)
0 out of 5(0)Enkel och smidig all-in-one dator från Asus. Perfekt för den som ofta byter kontorsplats.
SKU: AN2622För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!













Tyvärr finns det inga omdömen ännu.