| Vikt | 6.91 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 16.8 × 37.4 × 23 cm |
| AMD / Nvidia | |
| Chassi - Modell |
Razer Core X Chroma eGPU – Extern Grafik
Ge din tunna och lätta bärbara dator kraften i en fullständig spelrigg. Oavsett om du jakter på fiender i en apokalyps eller utformar din egen 3D-värld levererar Razer Core X Chroma direkt grafik på skrivbordsklass till din bärbara dator direkt. Kompatibel med Thunderbolt 3 Windows 10 eller Mac-bärbara datorer.
32 i lager
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av enhet | Externt GPU-hölje |
| Busstyp | Thunderbolt 3 |
| Gränssnitt | Thunderbolt 3 (USB-C) 4 x USB 3.0 Nätverk (RJ-45) |
| Egenskaper | PCIe-plats för grafikkort (maxlängd 33 cm), built-in 4 USB 3.1 hub, Razer Chroma lighting |
Externt GPU-hölje |
|
| Kortet är förinstallerat | Nej |
Systemkrav |
|
| Operativsystem erfordras | Windows 10 64-bit Edition, Apple macOS 10.13.4 or later |
Diverse |
|
| Effekt | 700 Watt |
| Medföljande kablar | 1 x Thunderbolt-kabel – 70 cm |
| Standarder som följs | Plug and Play |
| Bredd | 16.8 cm |
| Djup | 37.4 cm |
| Höjd | 23 cm |
| Vikt | 6.91 kg |
Funktioner
Desktop-prestanda
Razer Core X-serien har stöd för de senaste PCIe-stationära grafikkort inklusive NVIDIA GeForce och AMD XConnect-aktiverade Radeon-kort. Mycket mobila utvecklare kan nu utnyttja kraften i kompatibla NVIDIA Quadro-kort och AMD Radeon Pro-kort för professionell grafikprestanda.
Bara plug and play
När installationen är klar med din bärbara dator är Razer Core X eGPU: er plug and play när de är anslutna med kompatibla bärbara datorer för snabb anslutning till din spel session. Den enda Thunderbolt-kabelanslutningen låser upp skrivbordsgrafik. Razer Core X Chroma låter dig enkelt ansluta till stationära kringutrustning, Gigabit Ethernet och Razer Chroma RGB-belysning.
Otroligt snabba hastigheter
Thunderbolt 3 (USB-C) -anslutningen mellan en bärbar dator och Razer Core X-serien ger otroligt snabba hastigheter och erbjuder en standardanslutning till olika system. Den unika dual-chip-designen av Razer Core X Chroma hanterar effektivt både grafiska och perifera data via en enda Thunderbolt 3-kabel till den bärbara datorn.
Framtidssäker
Håll dig högst upp i ditt spel genom att hålla din prestanda max. Med Razer Core X-serien kan du enkelt uppgradera ditt grafikkort, så att du direkt kan ge din bärbara dator en boost.
Håll dig cool
Razer Core X-serien är perfekt utformad för att passa din installation och har extra kylning och öppna ventiler i aluminiumkroppen för optimerad termisk prestanda.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Ge din tunna och lätta bärbara dator kraften i en fullständig spelrigg. Oavsett om du jakter på fiender i en apokalyps eller utformar din egen 3D-värld levererar Razer Core X Chroma direkt grafik på skrivbordsklass till din bärbara dator direkt. Kompatibel med Thunderbolt 3 Windows 10 eller Mac-bärbara datorer.








Tyvärr finns det inga omdömen ännu.