| Vikt | 0.700 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 10.185 × 14.7 × 2.61 cm |
Toshiba V300 Video Streaming – Intern Hårddisk – 2 TB
Toshiba V300 videoströmningshårddisk har dina videobehov täckta med prestanda och tillförlitlighet. V300 är lämplig för videoredigering, set-top-box (STB), digital video recorders (DVR), nätverk video recorders (NVR) applikationer och små övervakningssystem, där stor kapacitet, låg effekt och låg akustik är avgörande.
V300-hårddisken är tyst och effektiv – tack vare den inbyggda tyst sökningstekniken, vilket resulterar i en tyst enhet och en låg spinnkonstruktion, vilket minskar energiförbrukningen med upp till 25%.
V300 är en utmärkt lagringslösning på startnivå för din övervakningsprogram dygnet runt och videoinspelning och uppspelning, som stöder upp till 4 videokameraströmmar och upp till 72 TB arbetsbelastning per år.
16 i lager
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av enhet | Hårddisk – inbyggd |
| Kapacitet | 2 TB |
| Formfaktor | 3.5″ |
| Gränssnitt | SATA 6Gb/s |
| Buffertstorlek | 64 MB |
| Egenskaper | Stötsensor, 24×7 kontinuerlig drift, arbetsbelastning upp till 72 TB per år |
| Bredd | 101.85 mm |
| Djup | 147 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Vikt | 700 g |
Prestanda |
|
| Hårddiskens överföringshastighet | 600 MBps (extern) |
| Spindelhastighet | 5700 rpm |
Pålitlighet |
|
| Dygnet-runt drift | Ja |
| Oåterkalleligt fel | 1 per 10^14 |
| Ladda/ladda ur cykler | 300,000 |
Expansion och anslutningar |
|
| Gränssnitt | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Kompatibelt fack | 3.5″ |
Diverse |
|
| Standarder som följs | RoHS |
| Förpackningstyp | Parti |
Tillverkarens garanti |
|
| Service och support | Begränsad garanti – 2 år |
Miljöparametrar |
|
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 65 °C |
Funktioner
Streamingprestanda du kan lita på
V300 är designad för pålitlig leverans av flera och samtidigt högupplösta strömmar och tar videoinnehåll till en annan nivå. Bufferten hjälper till att leverera smidig prestanda medan längre livslängd på grund av värmeproduktion bidrar till att förhindra överhettning.
Optimerad för tittarens upplevelse
Hastigheten och prestanda på V300 levereras med en viskning tack vare Toshibas Silent Seek Technology för att minimera buller och värme under drift. Hårddiskens låga akustik är optimerad för den simulära inspelningen och strömmningen som erbjuds av dagens DVR: er och STB: er. Med kvalitet som denna kommer inget i vägen för en fantastisk titt- och lyssningsupplevelse.
Håll dig sval när åtgärden värms upp
Den effektiva lågspinnkonstruktionen på V300 hjälper till att sänka energiförbrukningen för videoinspelning, redigering och streamingfunktioner med upp till 25%. Med ett utökat temperaturintervall är hårddisken optimerad för dagens standardvideobandspelare och set-top-lådor, även när de placeras i högtemperaturmiljöer.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Toshiba V300 videoströmningshårddisk har dina videobehov täckta med prestanda och tillförlitlighet. V300 är lämplig för videoredigering, set-top-box (STB), digital video recorders (DVR), nätverk video recorders (NVR) applikationer och små övervakningssystem, där stor kapacitet, låg effekt och låg akustik är avgörande.
V300-hårddisken är tyst och effektiv – tack vare den inbyggda tyst sökningstekniken, vilket resulterar i en tyst enhet och en låg spinnkonstruktion, vilket minskar energiförbrukningen med upp till 25%.
V300 är en utmärkt lagringslösning på startnivå för din övervakningsprogram dygnet runt och videoinspelning och uppspelning, som stöder upp till 4 videokameraströmmar och upp till 72 TB arbetsbelastning per år.







Tyvärr finns det inga omdömen ännu.