Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ | PC-barebone |
| Formfaktor för produkt | Mini-PC |
| Embedded Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Lokalisering | Region: Europa |
Processor / Chipuppsättning |
|
| CPU | Intel Core i3 8:e gen. 8109U / 3 GHz |
| Max. turbohastighet | 3.6 GHz |
| Antal kärnor | Dubbelkärnig |
| Antal CPU | 1 |
| Max. CPU-antal | 1 |
| CPU-uppgraderbarhet | Ej uppgraderbar |
Cacheminne |
|
| Installerad storlek | L3-cache – 4 MB |
| Cache/processor | 4 MB |
RAM |
|
| Installerad storlek | 0 GB / 32 GB (max) |
| Teknik | DDR4 SDRAM |
| Formfaktor | SO DIMM 260-pin |
| Kortplatser | 2 (Total) / 2 (tom) |
Hårddisk |
|
| Typ | Ingen HDD |
Kontrollerkort |
|
| Typ | 1 x SATA |
| Typ av styrgränssnitt | SATA 6Gb/s |
Optisk lagring |
|
| Typ | Ingen optisk drivenhet |
Kortläsare |
|
| Typ | Kortläsare |
| Flash-minneskort som stöds | SDXC UHS-I minneskort |
Bildskärm |
|
| Bildskärmstyp | Ingen. |
Grafikstyrenhet |
|
| Grafikprocessor | Intel Iris Plus Graphics 655 |
| Videogränssnitt | HDMI |
| Max antal bildskärmar som stöds | 3 |
Ljudutgång |
|
| Ljudutgångsläge | 7.1-kanals surround |
| Standarder som följs | HD-ljud |
Ljudingång |
|
| Typ | Två mikrofoner |
Nätverk |
|
| Stöd för Wireless LAN | Ja |
| Trådlöst NIC | Intel Wireless-AC 9560 |
| Datalänkprotokoll | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0 |
| Standarder som följs | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0 |
Expansion/Anslutning |
|
| Fack | 1 (totalt)/ 1 (ledig) x intern 2.5″ |
| Kortplatser | 1 (totalt)/ 1 (ledig) x M.2 Card – 2242/2280 |
| Gränssnitt | 4 x USB 3.1 Gen 1 – Type A (2 på framsidan, 2 på baksidan) 1 x Thunderbolt 3/USB-C 3.1 1 x HDMI 1 x LAN (Gigabit Ethernet) – RJ-45 1 x ljudlinje in/hörlurar/mikrofon – mini-jack |
Diverse |
|
| Stöld-/inbrottsskydd | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Standarder som följs | ICES-003, EN55024, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 4268, VCCI V-3, VCCI V-2, EN 62311, VCCI V-4, Directive 2012/19/EU, Directive 2011/65/EU, KN24, China RoHS, CNS 13438, ETSI EN 301 489-17, KN32, ETSI EN 300 328, ETSI EN 301 489-1, ETSI EN 301 893, AS/NZS 2772.2, CISPR 32, EN 55032, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1 |
Strömtillförsel |
|
| Typ av enhet | Strömadapter |
| Nominell spänning | Likström 12 – 19 V |
| Effekt | 90 Watt |
Tillverkarens garanti |
|
| Service och support | Begränsad garanti – 3 år |
Mått och vikt |
|
| Bredd | 11.7 cm |
| Djup | 11.2 cm |
| Höjd | 5.1 cm |
Miljöparametrar |
|
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |








Tyvärr finns det inga omdömen ännu.