| Laptop - Grafikkort | |
|---|---|
| Processor |
Intel NUC Mini PC i3-8121U
Intel NUC-paketet har ett anpassningsbart kort och chassi som är redo att ta emot ett brett utbud av minne, lagring och operativsystem. För företag, studenter, lärare och DIYers.
Slut i lager
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ | PC |
| Formfaktor för produkt | Mini-PC |
| Inbyggda enheter | Infraröd mottagare |
| Lokalisering | Region: Europa |
Processor / Chipuppsättning |
|
| CPU | Intel Core i3 8:e gen. 8121U / 2.2 GHz |
| Max. turbohastighet | 3.2 GHz |
| Antal kärnor | Dubbelkärnig |
| Antal CPU | 1 |
| Max. CPU-antal | 1 |
| CPU-uppgraderbarhet | Ej uppgraderbar |
| Huvudfunktioner för processor | Intel Virtualization Technology, Intel AES New Instructions |
Cacheminne |
|
| Installerad storlek | 4 MB |
| Cache/processor | 4 MB |
RAM |
|
| Installerad storlek | 4 GB |
| Teknik | LPDDR4 SDRAM |
| Minneshastighet | 2400 MHz |
| Konfigurationsegenskaper | Medföljande minne är integrerat |
Hårddisk |
|
| Typ | HDD |
| Kapacitet | 1 x 1 TB |
| Typ av gränssnitt | SATA 6Gb/s |
Kontrollerkort |
|
| Typ | 2 x SATA |
| Typ av styrgränssnitt | SATA 6Gb/s |
| RAID-nivå | RAID 0, RAID 1 |
Optisk lagring |
|
| Typ | Ingen optisk drivenhet |
Kortläsare |
|
| Typ | Kortläsare |
| Flash-minneskort som stöds | SDXC UHS-I minneskort |
Bildskärm |
|
| Bildskärmstyp | Ingen. |
Grafikstyrenhet |
|
| Grafikprocessor | AMD Radeon 540 |
| Videogränssnitt | HDMI |
| Max antal bildskärmar som stöds | 2 |
Ljudutgång |
|
| Ljudutgångsläge | 7.1-kanals surround |
| Standarder som följs | HD-ljud |
Nätverk |
|
| Stöd för Wireless LAN | Ja |
| Trådlöst NIC | Intel Wireless-AC 9560 |
| Datalänkprotokoll | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0 |
| Standarder som följs | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0 |
Expansion/Anslutning |
|
| Fack | 1 (totalt)/ 0 (ledig) x intern 2.5″ |
| Kortplatser | 1 (totalt)/ 1 (ledig) x M.2 Type M – 2242/2280 |
| Gränssnitt | 4 x USB 3.1 Gen 1 – Type A (2 på framsidan, 2 på baksidan) (en som laddar) 2 x HDMI 1 x LAN (Gigabit Ethernet) – RJ-45 1 x hörlurar/mikrofon – mini-jack |
Diverse |
|
| Stöld-/inbrottsskydd | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Standarder som följs | ICES-003, EN55024, AS/NZS 4268, BSMI CNS 13438, CISPR, FCC CFR47 Part 15 C, FCC CFR47 Part 15 B, REACH, EN 62311, EN 300.440, China RoHS, EN 300 328, EN 301 489-1, KN32, KN35, AS/NZS 2772.2, EN 301 893, IEC/EN/UL 60950-1, FCC CFR47 Part 15 E, EN 55032, EN 301 489-3, EU RoHS, IEC/EN/UL 62368-1, EN 301 489-17, ARPANSA, Taiwan BSMI RoHS, AS/NZS CISPR 32 |
Strömtillförsel |
|
| Typ av enhet | Strömadapter |
| Nominell spänning | Likström 12 – 19 V |
| Effekt | 90 Watt |
Operativsystem / Programvara |
|
| Medföljande OS | Windows 10 Home 64-bitarsutgåva |
Tillverkarens garanti |
|
| Service och support | Begränsad garanti – 3 år |
Mått och vikt |
|
| Bredd | 11.7 cm |
| Djup | 11.2 cm |
| Höjd | 5.2 cm |
Miljöparametrar |
|
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
Funktioner
Pintstorlek
Intel NUC är en minidator med kraften på ett skrivbord, förpackningsfunktioner för underhållning, spel och produktivitet i en 4×4-formfaktor.
Energioptimerad, mediavänlig
Med Intel NUC får du en uppslukande medieupplevelse och lyhörd interaktion medan du förbrukar en liten mängd ström relativt en PC i full storlek.
Flexibilitet för framtida tillväxt
På grund av sin bärbara storlek och enkla installation gör Intel NUC det enkelt att lägga till enheter och snabbt skala ut baserat på förändrade produktivitetsbehov.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Intel NUC-paketet har ett anpassningsbart kort och chassi som är redo att ta emot ett brett utbud av minne, lagring och operativsystem. För företag, studenter, lärare och DIYers.








Tyvärr finns det inga omdömen ännu.