| AMD / Nvidia | |
|---|---|
| Grafkkort - Modell |
MSI RX 5700 XT GAMING X 8GB
Stora spelupplevelser skapas genom att böja reglerna. RX 5700-serien ger dig enastående prestanda och högkvalitativa spel. Ta kontroll med RX 5700-serien och upplev kraftfullt, snabbare spel anpassat för dig.
Slut i lager
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av enhet | Grafikkort |
| Busstyp | PCI Express 4.0 x16 |
| Grafikmotor | AMD Radeon RX 5700 XT |
| Kärnklocka | 1730 MHz |
| Snabbklocka | 1980 MHz |
| Strömprocessorer | 2560 |
| VR-förberedd | Ja |
| Max upplösning | 7680 x 4320 |
| Max antal bildskärmar som stöds | 4 |
| Gränssnitt | HDMI 3 x DisplayPort |
| API-stöd | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Egenskaper | MSI Afterburner, RGB Mystic Light, VR Ready, Torx 3.0 Fans, Twin Frozr 7 Thermal Design, AMD 2-way CrossFire-teknik, HDCP |
Minne |
|
| Storlek | 8 GB |
| Teknik | GDDR6 SDRAM |
| Bussbredd | 256-bit |
Systemkrav |
|
| Erforderligt nätaggregat | 750 W |
| Extra krav | 2 x 8 stifts PCI Express-strömkontakt |
Diverse |
|
| Energiförbrukning vid drift | 225 Watt |
| Standarder som följs | DisplayPort 1.4, HDCP 2.2 |
| Bredd | 5.8 cm |
| Djup | 29.7 cm |
| Höjd | 14 cm |
| Vikt | 1.406 kg |
| Emballagets vikt | 2.037 kg |
Funktioner
Spela hårt och håll dig tyst
Detta mästerverk ger dig premium design med magnifika och smidiga RGB-ljuseffekter på utsidan.
Överlägsen termisk design
En stabil prestanda och en tyst upplevelse garanteras tack vare låga temperaturer.
Spår av glans
Under all metall finns de flerskiktade elektriska motorvägarna som utgör kretskortet. De ansluter alla viktiga komponenter och tillåter dem att kommunicera med blixtens hastighet.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Stora spelupplevelser skapas genom att böja reglerna. RX 5700-serien ger dig enastående prestanda och högkvalitativa spel. Ta kontroll med RX 5700-serien och upplev kraftfullt, snabbare spel anpassat för dig.















Tyvärr finns det inga omdömen ännu.