| Vikt | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 34.6 × 26.9 × 6.5 cm |
| Socket | |
| Chassi - Modell |
MSI MEG Z490I UNIFY
Datorkomponenter, Moderkort
Med MEG-serien, ta fullständig kontroll över prestanda och personalisering med den ultimata spelserien för entusiaster som vill ha allt.
Hurry Up! Offer ends in:
Hurry Up! Offer ends in:
Tillgängliga:
20 i lager
Vendor : 15156
För prisuppgifter, bli ansök om att bli kund här!
Specifikationer
Allmänt |
|
| Typ av produkt | Moderkort – mini ITX |
| Kretstyp | Intel Z490 |
| Processor-socket | LGA1200-uttag |
| Maximalt antal processorer | 1 |
| Kompatibla processorer | Celeron, Core i5, Core i3, Core i7, Core i9, Pentium Gold (stöder 10:e generationens Intel Core/Pentium Gold/Celeron) |
RAM som stöds |
|
| Maximal storlek | 64 GB |
| Teknik | DDR4 |
| Bussklocka | 2133 MHz, 2666 MHz, 2933 MHz, 4500 MHz (O.C.), 5000 MHz (O.C.) |
| Stöder Ram Integrity Check | Icke ECC |
| Registrerad eller buffrad | Ej buffrad |
| Egenskaper | Minnesarkitektur med dubbel kanal, Intel Extreme Memory Profiles (XMP) |
Ljud |
|
| Typ | HD-ljud (8 kanaler) |
| Audio Codec | Realtek ALC1220 |
| Standarder som följs | HD-ljud |
LAN |
|
| Nätverksstyrenhet | Realtek RTL8125B / Intel AX201 |
| Nätverksgränssnitt | 802.11ac, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.1 |
Expansion/Anslutning |
|
| Expansionskortplatser | 1 x CPU 2 x DIMM 288-stift 1 x PCIe 3.0 x16 |
| Lagringsgränssnitt | SATA-600 -kontakter: 4 x 7 pin Seriell ATA – RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 / RAID 5 SATA-600 / PCIe 3.0 -kontakter: 1 x M.2 – RAID 0 / RAID 1 PCIe 3.0 -kontakter: 1 x M.2 – RAID 0 / RAID 1 |
| RAID-egenskaper | Intel Smart Response Technology |
| Gränssnitt | 1 x USB 3.2 Gen 2 1 x Thunderbolt 3/USB-C Gen2 1 x ljudutgång – mini-jack 1 x mikrofon – mini-jack 1 x ljudutgång (center/subwoofer) – mini-jack 1 x ljudutgång (bakre) – mini-jack 1 x ljudingång – mini-jack 1 x TOSLINK 2 x USB 2.0 2 x USB 3.2 Gen 1 1 x LAN (2.5Gigabit Ethernet) 1 x HDMI 1 x DisplayPort |
| Interna gränssnitt | 2 x USB 2.0 – header 2 x USB 3.2 Gen 1 – header 1 x ljud – header 1 x USB-C Gen2 – header |
| Strömkontakter | 24-pin kontakt för huvudström, 8-pin ATX12V-kontakt |
Egenskaper |
|
| BIOS-egenskaper | MSI ClickBIOS 5 |
| Hårdvaruegenskaper | 8 Phase Power Design, Clear CMOS-knapp, Turbo M.2, MSI Steel Armor, Game Boost, Dubbelt ESD-skydd, 10 Layer PCB, Intel Optane Memory Ready, MSI Audio Boost 4, M.2 Shield FROZR, förmonterat I/O-skydd, MSI Core Boost, MSI Frozr Heatsink Design, 90A Smart Power Stage |
Diverse |
|
| Inkluderade tillbehör | Extern antenn, fodralemblem, Rainbow RGB LED-förlängningskabel |
| Medföljande kablar | 2 x Seriell ATA-kabel |
| Medföljande programvara | Drivrutiner och hjälpprogram |
| Bredd | 17 cm |
| Djup | 17 cm |
Funktioner
Förbättrad prestanda
Högpresterande MSI-moderkort är laddade med avancerade funktioner och tekniken för att överväldiga alla utmaningar till hands oavsett om du är en spelare, prosumer eller PC-entusiast.
Anslutningar
MSI-moderkort är byggda med en mängd kontakter för att tillfredsställa spelare. Förbättrad ljud, avancerade LAN-nätverksfunktioner, USB och Mystic Light förvandlar alla spelupplevelser till en fördjupning.
Baserat på 0 Omdömen
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Datorkomponenter, Moderkort
Med MEG-serien, ta fullständig kontroll över prestanda och personalisering med den ultimata spelserien för entusiaster som vill ha allt.
Hurry Up! Offer ends in:











Tyvärr finns det inga omdömen ännu.